Fatih Altaylı: Ahmaklar Arap örfünü İslam zannetmeye devam ediyor, herkes formalı o ise şeffaf gecelikle ortada gibi

Habertürk muharriri Fatih Altaylı, Dünya Kupası final maçı sonrası seromonide Lionel Messi‘nin giydiği kıyafete yönelik tenkidinin İslam düşmanlığı suçlamasıyla karşılandığını kaydederek, “Bu beyinsiz güruh yakında İslam’ın koşulları ortasına Arap kıyafetleri giymeyi de ekleyecek galiba.

Ahmaklar, Arap örfünü İslam zannetmeye devam ediyorlar. Ayrıca ben kıyafeti değil, o kıyafetin giydirildiği vakti anlamsız bulduğumu açıkça belirtmişim. Kupa merasiminde Messi’ye bakın bakalım, düzgün görünüyor mu! Herkes formalı, o ise şeffaf bir gecelikle ortada üzere.” diye yazdı.

Galatasaray Lisesi’nde okudğu için bu yansıyı verdiğini düşünenler olduğunu kaydeden Altaylı, “Galatasaray Lisesi, onların okuduğu okullardan bin sefer daha yerli, yüz bin kez daha ulusal. İddialarının tam tersine, yabancı eğitim kurumları Osmanlı’yı işgal edince onlara karşı kurulmuş bir okul… Keşke sizler de bu okulu kazanıp girebilseydiniz ve Osmanlı’nın kurduğu bu yerli ve ulusal okulda okuyabilseydiniz. Belki o vakit Arap aşığı değil, bu ülkenin aşığı olurdunuz. O vakit tahminen Arap örfünü İslamiyet zannetmeyebilirdiniz…” sözlerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir