Zeljko Obradovic’e şok! ‘En iyi ihtimali değerlendireceğiz’

Bu dönem uzun bir ortadan sonra EuroLeague sahnesine geri dönen Partizan, her ne kadar ligdeki son 3 maçını kazansa da güç günlerden geçiyor. Bu durumun en önemli nedeni ise gruptaki sakat oyuncu sayısının gitgide artması.

Partizan’ın son olarak deplasmanda Panathinaikos‘u 89-91 mağlup ettiği maçta grubun genç uzunu Balsa Koprivica, elinden sakatlanarak kenara alınmıştı. Müsabakanın akabinde Koprivica’nın elinin kırıldığını ve en az 2 ay boyunca alanlardan uzak kalacağı açıklandı.

Bu durumun akabinde basın mensuplarına konuşan koç Zeljko Obradovic, muhtemel bir dönem ortası transferi ihtimalini kıymetlendirdi. Eurohoops’un haberine nazaran; transfer ihtimalini değerlendireceklerini söyleyen Obradovic, şu tabirleri kullandı:

“Oturacağız ve koşulların nasıl gelişeceğini değerlendireceğiz. Bilhassa önümüzdeki ağır maç takvimine baktığımız vakit elimizdeki oyuncu sayısının yetersiz olduğu çok bariz. Transfer piyasasına bakarak önümüzdeki seçenekleri araştıracağız. Çabukla karar vermek istemiyoruz, uygunca düşünerek kadromuz için en yeterli ihtimali değerlendirmeye çalışacağız.”

Partizan’da 2 ay boyunca alanlardan uzak kalacak olan Balsa Koprivica’nın yanı sıra Aleksa Avramovic ve Alen Smailagic’in sakatlıkları da sürüyor. Hem Avramovic, hem de Smailagic’in 2023 yılının Ocak ayından evvel alanlara dönmesi beklenmiyor.

Ayrıca son olarak Avustralyalı yıldız Dante Exum’un da en az 2 maç boyunca formasından uzak kalacağı duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir