Günün polemiği… ‘Gözleri ışıldak bakanım’ diyen Sevilay Yılman’a Nebati’den yanıt

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebatı sosyal medyadaki bu paylaşımlara kulak asmadığını fakat bir gazetecinin de paylaşım yapmasının vahim olduğunu belirterek konuşmasındaki maksadının Millet İttifakı olduğunu vurguladı.

Nebati, Mehmet Şimşek’i kastettiği argüman edilen konuşmasına ait açıklama yaparak Sevilay Yılman’a karşılık verdi.

Nebati, gazeteci Sevilay Yılman’a “Mehmet Şimşek’in, ortak ve sarsılmaz kıymetlerimize, bayrağımıza ve milletimize olan bağlılığını sorgulamak da kimsenin haddi değildir” tabirlerini kullandı. Yılman da Nebati’ye yeni bir karşılık vererek hadsizlik yapan kişinin kendisi olmadığını söyledi.

Gazeteci Sevilay Yılman, Nebati’nin seçim sürecinde yaptığı bir konuşmayı Twitter’dan paylaştı. Bu konuşmada Nebati, “Sen kimsin ya, beni İngiliz vatandaşı bir maliyeci ile karşılaştıracaksın. Utanmadan sıkılmadan Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı’nı İngiliz pasaportlu bir adamla eşleştiriyorsun” sözlerini kullanıyor.

SEVİMAY YILMAN NE DEMİŞTİ

Yılman, görüntüyü şu tabirler ile paylaşmıştı:

Gözleri ışıldak bakanım Nureddin Nebati gaza gelmiş de ne sallamış Mehmet Şimşek’e… Ondan zaar Mehmet Bey’in hızı düşüktü evre teslimde. Ben olsam ışıldak gözlü Nebati’ye döner; Demekki neymiş; Ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin! Bak Şanlı Yaradana Batırdığın ekonomiyi düzeltmek için, kendi ellerinle, hakaret ettiğin bana emanet ettirdi! Haydi artık marş marş!”

NEBATİ: KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

AK Parti Mersin Milletvekili Nebati, bunun üzerinde Yılman’ın iletisini alıntılayarak konuşmadaki gayesinin Millet İttifakı olduğunu söyledi:

“Sayın @sevilayyaziyor, bu hususta son günlerde kimi troll hesaplardan paylaşımlar yapıldığını görüp ciddiye almamıştım fakat bir gazeteci olarak siz işin aslını öğrenmek istersiniz diye düşünüyorum. Bu cümlem seçim periyodunda Mersin’de yaptığım bir konuşmadan kesilip alınmış ve değişik bir bağlamda servis edilmiş. Meğer konuşmanın tamamı dinlenirse, benim orada esasen İngiliz tefecileri, Amerikalı danışmanları adeta birer kurtarıcı üzere gören Kılıçdaroğlu’nun CHP’sini, ithal reçetelerden medet uman Akşener’in YETERLİ Parti’sini, yani 7’li Masanın zihniyetini açık bir lisanla eleştirdiğim aslında çok net ortadadır. Öte yandan Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek’in, ortak ve sarsılmaz kıymetlerimize, bayrağımıza ve milletimize olan bağlılığını sorgulamak da kimsenin haddi değildir.”

YILMAN: HADSİZLİK VAR İSE ONU BEN YAPMIŞ OLMUYORUM

Yılman da Nebati’ye cevap vererek “büyük bir irtibat kazası yaşamış olduğunu” söz etti ve şunları yazdı:

“Çünkü bu görüntü birkaç gündür dolanımda ve siz görmüş olmanıza karşın şu an bana yaptığınız uyarıyı yapmayarak, dediğiniz üzere montajlı bir paylaşımsa şayet gerçek üzere yayılmasına yol vermişsiniz. Keşke danışmanlarınız o görüntünün önünü ve ardını da yayınlayıp, sözlerinizle kastınızın Mehmet Şimşek olmadığını kamuoyuna söz etseymiş. Takdir edersiniz ki, günlerdir sirkülasyonda olan bu paylaşımda kullandığınız cümleler direkt Mehmet Şimşek’i amaç aldığınızı düşündürtüyor. Bu ortada benim yaptığım paylaşımda Mehmet Şimşek’in ortak ve sarsılmaz kıymetlerimize, bayrağımıza ve milletimize olan bağlılığını sorgulamaya dair bir sözüm falan da yok! Ve farkında mısınız bilmiyorum lakin iki görüntüyü yan yana koyunca sizin bunu sorguladığınız görülüyor. Yani bir hadsizlik var ise onu ben yapmış olmuyorum. Siz yapmış oluyorsunuz. Naçizane tavsiyem… Kelam konusu konuşmanızın tam olarak kimi ya da kimleri maksat aldığınızı gösterir kısmının tamamını hesabınızdan paylaşarak yanlış anlaşılmayı gidermenizdir. Çok selamlar… Yeterli geceler….”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir