Erdoğan: Karanlık pazarlıklarını gizlemek için durduk yere etnik köken, mezhep tartışması açıyorlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Maraş’ta “depremzedelerle bayramlaşma” aktifliğine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” açıklamasını amaç alan Erdoğan “Karanlık pazarlıklarını gizlemek için durduk yere etnik köken, mezhep tartışması açıyorlar. Bu ülkede kimse kimseye kökenini, mezhebini sormaz” dedi ve ekledi: “Seccade, secde nedir bilmeyenlerin, ağzından çıkandan bihaber olanların seçim öncesi başlattıkları bu istismar siyaseti ülkemizde yer tutmaz.”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

DEPREM TURİSTLERİ: Sakın bizi sarsıntı turistleriyle karıştırmayın. Cumhur İttifakı, zillet ittifakına benzemez. Cumhur İttifakı, ne derse onu yapar.

FAŞİZMİN EN İLKEL HALİ: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin ardına sığınarak bu ülkeye faşizmin en ilkel halini dayatanların evresi kapanalı çok oldu.

ESKİ TÜRKİYE’NİN HASTALIKLARI: Birileri eski Türkiye’nin hastalıkları üzere bu mevzuları kaşımanın, kanatmanın peşinde. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar buna da müsaade vermeyeceğiz.

HELAL KAYNAK: Karadeniz gazıyla ülkemize, kıymeti 500 milyar dolar ile 1 trilyon dolar ortasında hesap edilen yerli, ulusal, anamızın ak sütü üzere helal kaynağı kazandırdık. AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir