Depremde Yeğenini Kaybeden Hatay Vekili Suzan Şahin’i Hedef Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan Tepki Çekti

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzelede yeğenini kaybeden CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in Meclis’te yaptığı konuşma geçtiğimiz günlerde çok konuşulmuştu. Bugün ise seçim tarihini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suzan Şahin’in konuşmasını gündemine taşıdı. Erdoğan, ‘Hanımefendi konuşuyor; Hatay milletvekiliymiş. Biz yalnızca Hatay değil 11 ilin 11’inde de çalışmaları sürdürdük.’ dedi. Bu kelamlarının akabinde Recep Tayyip Erdoğan reaksiyon çekti ve sonrasında ise Şahin Twitter hesabından açıklama yaptı.

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, geçtiğimiz günlerde Meclis’te yaptığı konuşmayla gündem olmuştu. Zelzelede yeğenini kaybettiği belirten Suzan Şahin, “Zamanında gelmediniz, Hatay’ı mevte terk ettiniz” diyen Şahin, “Hatay’a kefen bile vermediniz, 40’lı 40’lı kıyafetleriyle battaniyelere, kimileri da olmayan bacaklarıyla gömüldüler, kimileri gömülemedi bile, uzun günler sıra beklediler” demişti.

Şahin konuşmasına şu sözlerle devam etmişti:  ‘Hataylılara birinci gün bir bardak su dahi vermediniz; insanları enkaz altında, yakınları enkaz altında, başlarında sıkıntılarıyla bıraktınız; ailemiz, yakınlarımız, sevdiklerimiz gitti. Siz istekli gelenlere AFAD yeleği giydirdiniz, siz istekli gelenlere asker kıyafeti giydirdiniz. Onları korumak mıydı niyetiniz, acziyetinizi kapatmak mı?’

Suzan Şahin’in bu sert konuşmasını buradan dinleyebilirsiniz:

Bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi’ne ait açıklamalar yaptığı konuşmasında Suzan Şahin’i gündemine taşıdı.

Erdoğan, “Parlamentoda ana muhalefetin birtakım temsilcilerinin garip garip konuşmalarını dinliyorum. Bu zavallılar daha bizim birinci gün bakan arkadaşlarım deprem bölgelerindeydi, bürokratlarımız, teknokratlarımız bölgedeydi. Ben de ikinci gün sarsıntı bölgesine ulaştım. Bir çeşidi bu türlü tamamladıktan sonra ikinci turda Devlet Bey ile buraları dolaştık. Sayın Destici ile dolaştık. Biz yaralıyız, sıkıntılıyız. Hanımefendi konuşuyor; Hatay milletvekiliymiş. Biz yalnızca Hatay değil 11 ilin 11’inde de çalışmaları sürdürdük.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamasını buradan dinleyebilirsiniz:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri ise reaksiyon çekti.

CHP Hatay Milletvekili Şahin’den, Erdoğan’ın kelamlarına de cevap geldi. Şahin, “Deprem bölgelerinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu. Cumhurbaşkanının kelamlarını halkımın vicdanına bırakıyorum. İncinen incinsin!” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir