Bahçeli: Bunun adı demokrasi değil, bal gibi muhalefet despotluğu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) önderi Devlet Bahçeli, Niğde’de “Aziz Milletim Sıra Sende” temalı mitingde kürsüye çıktı.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu boşuna uğraşmasın. Boş yere sağda solda palavra mesaisine girmesin” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

HÜKÜMET SİSTEMİ İLE REJİMİ BİRBİRİNE KARIŞTIRDILAR: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin doğruluş müjdesiydi. Siyasi muhalefet, dış temaslı sipariş ile yeni hükümet sistemini karalamak için her berbatlıktan medet umdu. Devamlı çamur attılar. Ağızlarından bir defa olsa hayır çıkmadı. Tek adam rejimi dediler, hükümet sistemi ile rejimi birbirine karıştırdılar. Şahsım rejimi dediler, diktatörlük var dediler. Yaşadığı vatanı kundaklamaya teşebbüsün ismi demokrasi değil, bal üzere muhalefet despotluğudur. Zillet demek alçalma demektir. Niğde’yi zillete çekmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Biz karşımızdaki muhalefet yapısına zillet demeyelim de ne diyelim. Bunları daha nasıl tanım edelim.

KILIÇDAROĞLU BOŞUNA UĞRAŞMASIN: Soruyorum. Seçimlere hazır mısınız? Vakit geldiğinde sandığa gidecek misiniz? MHP’nin Niğde adaylarını seçerek TBMM’ye gönderecek misiniz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecek misiniz? Niğde bu kanaatteyse Kılıçdaroğlu boşuna uğraşmasın. Boş yere sağda solda palavra mesaisine girmesin.

CHP’YE OY VEREN VATANDAŞLARIM BU ZİLLETE HAYIR DEMELİDİR: Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK’yla tıpkı yolu yürümesine Niğde nasıl tahammül edecektir? Teröristlerin peş peşe dayanak açıklamalarını Kılıçdaroğlu’nun yahut partisinden bir yöneticinin çıkıp da itiraz ettiğini duydunuz mu? CHP ve İYİ Parti Türk askerinin Irak ve Suriye’deki varlığına karşıdır. Mavi vatandaki egemenlik gayretimize karşıdır. Rusya ile Ukrayna ortasındaki çatışmaya baktıkları yer başşehir Ankara değil Washington, Brüksel, Londra’dır. CHP ile İYİ Parti idareleri ortağı oldukları öbür partilerle birlikte emperyalizmin tutsağıdır. CHP’ye oy veren vatandaşlarım bu zillete hayır demelidir. ÂLÂ Parti’ye ve başkalarına oy veren vatandaşlarım düzmece milletseverlik pozlarına aldanmamalıdır.

BİDEN’IN İFTİRASINI REDDEDİYOR, TÜM GÜCÜMLE KINIYORUM: Kılıçdaroğlu’nun sırtını yaslayıp ağzının içine baktığı ABD Başkanı Biden 1915 olayları münasebetiyle bir sefer daha milletimizi suçlamaya, tarihimizi kötülemeye kalkışmıştır. Biden’ın iftirasını reddediyor, tüm gücümle kınıyorum. ABD Başkanı lobilerin oyuncağı, diasporanın esiridir. Bizim problemimiz ABD halkıyla değil, Beyaz Saray’a çöreklenmiş zulüm bekçileriyledir. Biden’in tarihi gerçeklere karşıt beyanı Türk milleti nezdinde kararsızdır, yazılı açıklaması sadece kâğıt kesiminden ibarettir.

GAYEMİZ, CUMHUR İTTİFAKI’NIN TBMM’DE ÇOK GÜÇLÜ BİR TEMSİL İMKANINA KAVUŞMASI: Birinci gayemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci devrinde de çok yüksek bir oy oranıyla seçilmesi, başarılı çalışmalarına orta vermeden devam etmesidir. İkinci gayemiz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili sayısıyla siyasal dayanak düzeyini ençoklaştırmak, yıllardır layık olduğumuz hakkımızı ulusal iradenin oluruyla almaktır. Sonuncu gayemiz, Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü bir temsil imkanına kavuşmasıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir